Automatické kotle Benekov

Automatické kotle od firmy Benekov jsou nejúspornější automatické kotle prodávané v České republice.

Automatický kotel BENEKOV  na tuhá paliva (uhlí, dřevěné pelety) lze použít pro vytápění rodinných domů, kancelářských budov a jiných objektů.

Hlavní důvody pořízení kotel Benekov:

 • Přechodem z plynu ušetříte až 60 % nákladů
 • Přechodem z plynu ušetříte až 60 % nákladů
 • Přechodem z elektřiny ušetříte až 75 % nákladů
 • Přechodem z kotle s ručním přikládáním na automatický režim ušetříte ročně až 180 hodin svého času
 • Snadná obsluha (v průměru Vám zabere cca 10 minut denně)
 • Bezobslužný provoz až po dobu 3 - 5 dnů (zásobník paliva má dostatečnou kapacitu)

Certifikovanými palivy jsou hnědé uhlí ořech 2 a dřevních pelety. U obou paliv kotel díky modulace výkonu dosahuje vynikající účinnost nad 90 % v celém rozsahu výkonu.

Třítahová konstrukce vertikálního výměníku zaručuje vysokou účinnost a těleso stačí čistit jednou za 4 až 6 týdnů.Stejně jako u dalších našich výrobků, bezpečný provoz kotle zajišťuje havarijní termostat, sloužící k ochraně otopného systému proti přehřátí. Motor šnekového podávacího zařízen je proti přetížení vybaven termo-pojistkou. Tavná tepelná pojistka zabezpečuje kotel proti prohoření paliva do zásobníku paliva při výpadku elektrického proudu na delší dobu.Kotel lze řídit pomocí pokojového termostatu EcoSTER BN. V případě zájmu lze dodat tento pokojový termostat ve verzi s dotykovým displejem(EcoSTER BN TOUCH).

Energeticky úsporná kotelna

Energeticky úsporná kotelna

 1. řídící jednotka Siemens Climatix
 2. lambda sonda
 3. automatické čištění výměníku
 4. vzdálený přístup přes Internet
 5. komínová klapka
 6. odpopelňovač
 7. pojišťovací sada
 8. expanzní nádoba
 9. třícestný směšovací ventil Siemens
 10. čerpadlo Grundfos ALPHA2
 11. boiler
 12. hydraulická směšovací sada Siemens SUG
 13. podlahové vytápění
 14. radiátory

 

zpět


Aktuální nabídka

 • III. vlna Kotlíkových dotací - 2019

  4. 3. 2019

  V dubnu bude vyhlášena výzva občanům, kteří budou mít zájem o Kotlíkovou dotaci. Budou také zveřejněna pravidla pro podání žádostí o výměnu starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním za nový, ekologický zdroj vytápění a veškeré další informace, které s čerpáním dotací souvisejí, na krajských internetových stránkách.

 • Kotlíkové dotace

  10. 9. 2017

  Pokud jste dosud o kotlíkovou dotaci nepožádali, udělejte to hned! Vaše šance na úspěch žádosti je velmi vysoká. Dle zprávy Karlovarského kraje ze dne 25. 9. 2017 vyplývá, že alokace dotačního programu "Kotíkové dotace" není není stále vyčerpána. Předpokládá se, že z dotačního programu je stále možno upokojit až 300 dalších žadatelů.

 • Nová zelená úsporám

  10. 9. 2017

  Program Ministerstva životního prostředí, administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR (dále jen „Fond"), podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a bytových domů, výměnu nevyhovujících zdrojů na vytápění a využívání obnovitelných zdrojů energie.

archív